Přidat odpověď
situace je šílená v tom ohledu že ona dáma jaksi nemá žádnou pracovní minulost ani nevlastní žádný majetek který by jí zajistil příjem. To si neumím v jejím věku představit proč tomu tak je.
Nicméně k tématu - azylový dům je řešení i pro těhotné, ovšem musí umět skousnout ten posun z jejího současného standardu do roviny sociálně slabých. Bude tam mít svůj pokoj - potud ok. Ale bude sdílet kuchyň, koupelnu, wc, prádelnu a společné prostory s lidmi, se kterými třeba doposud nikdy neměla nic společného a za jiných okolností by s nimi dobrovolně nejspíš bydlet nechtěla. Budou třebas hluční nebo se chovat nějak jinak než je zvyklá, bude tam dupat a běhat hodně dětí, bude se s nimi muset naučit vycházet. Navíc úplně zadarmo to taky není, 70,-Kč za den dokud je sama, pak ještě+ 40,-Kč/den za dítě až se jí narodí. Plus něco za praní, tv, ledničku atd (desetikorunové částky). Platba na měsíc dopředu. K získání soc. dávek se bude muset zaregistrovat na ÚP a CHTÍT někam nastoupit (projevovat vůli najít si zaměstnání). Podporu v nezaměstnanosti nejspíš nedostane, ale když bude registrovaná na ÚP, může jít žádat na MěÚ na sociálku o dávky - příspěvek na živobytí a příspěvek na bydlení (když bude v AD, měla by mít na něj nárok), případně nějaké jednorázové dávky např. na pořízení výbavičky. Ovšem netuším jak to bude dokud bude vdaná, jestli stačí to že s manželem nežije a bude ohl. příjmů posuzována jako samotná, nebo ne.
Někdy v AD jsou tedy možnosti získat např. oblečení na děti aj. potřeby (do AD nosí lidi darem to co je jim líto vyhodit, což jsou někdy věci hezké a někdy taky ne, jenže darovanému na zuby nekoukej, že).
Prostě - pokud to udělat chtěla (otěhotnět mimo manželství), měla si tzv. připravit půdu pod nohama (jakkoli nefér by to bylo k manželovi) a ne jak mladá -náctka se do toho vrhnout.... no.
Předchozí