| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já beze zbytku souhlasím s tímto příspěvkem Antaxy??

...................

no nezlob se, ale... mám dost známých, kteří lidi zaměstnávají a i oni mají názor - x krát prověřený, že člověk, který má maturitu - normálně vystudovanou střední školou - žádné nejdřív vyučené a pak dodělaná maturita, tak se pro práci v kanclu hodí víc než někdo s druhou zmiňovanou možností. Bude to tím, že spousta holek - prodavaček, švadlen,...- si myslí, že když si dodělají maturitu, budou na stejné úrovni jako ostatní. To se ale dost mýlí, nebudou. Takže fakt nevidím důvod, aby šla prodávat středoškolačka s maturitou, když vyučeným se nechce.

....................


Vím, že tady to nebude asi populární názor, ale maturant na denním studiu skutečně umí víc věcí po maturitě, než dálkař, co dělal jiný obor - třeba tu prodavačku aj. Dřív třeba ze SS vycházely absolventky s naprosto perfektní znalostí psaní 10 prsty - většina i se státnicí, což je garance, že absolvent nebude do klávesnice zobat a přepisovat dopis kdovíjak dlouho. Totéž moc neexistovalo, že by absolventka dělala do dopisů hrubky jako prase, protože by se prostě nejspíš na SS nedostala, jak bylo silné prosívání lidí už při přijímačkách.
Dneska? Různé soukromé pseudoškoly přijmou de facto každého, nechají ho absolvovat a tu maturu získat, přestože je to člověk, který by před dvaceti lety neměl šanci ani na přijetí.

Osobně já být dneska vyučená, už bych to spíš viděla tak, že mi co se týká práce v kanceláři ujel vlak a na SS bych se nehnala, právě proto, že už je obrovský převis jak maturantů z doby před 20.30,40 lety, kteří mají náskok praxe, tak i těch pozdějších, bohužel ne tak kvalitních, ale v denním studiu.
Denní studium přece jen dá daleko větší základ, než dálkové.


Bohužel dneska je práce v kanceláři modla, proto ty prodavačky dělají dodatečně maturitu. Na jedné straně se jim nedivím, že se nechtějí nechat buzerovat v hypermarketu, ale ovšem jestli to nevidí všechno růžovými brýlemi - udělám maturu a určitě se uchytnu.
OK, kdyby byla střední škola a dálková maturita tak náročné, jako kdysi, tak třeba...jenže dneska i ta vyučená, dělající hrubky, bez velkého přehledu nějak proleze a chce "dělat papíry". Skutečnost je ale taková, že i když prolezla díky současnému paradoxnímu stavu ve školství, které potřebuje co nejvíc studujících, neznamená to, že bude intelektuálně schopná skutečně tu práci kvalitně vykonávat.

Já vím, asi nepopulární názor, ale mě kdyby vycházelo dítě ze školy a vypadalo, že není studijní typ, aby absolvovalo i VS v dobrém oboru, radši bych ho viděla na perspektivním účnáku stylu - kadeřník, kuchař, truhlář, než na SS.
Dnešní stav je takový, že školství vytvořilo masu středoškoláků, pro které není uplatnění, část z nich ani na tu práci nemá - ale všichni pochopitelně chtějí do kanceláře. A tolik míst bohužel není.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.