Autoři této studie naznačují, že existuje nějaký biologický mechanismus, pomocí kterého nadváha „vadí“ úspěšnému kojení. Podle nich to způsobuje nějaký druh hormonální nerovnováhy. (viz slovníček) U kojících žen s nadváhou byla již dříve prokázána snížená hladina hormonu prolaktinu v krvi. To je látka, která je odpovědná za produkci mléka. Její hladina v krvi postupně stoupá v průběhu těhotenství.
Vědci jsou ale optimističtí. Podle nich s vhodnou podporou mohou úspěšně kojit dokonce i velmi obézní ženy. Vyškolení laktační poradci nabízejí pomoc a podporu při problémech s kojením. Jsou to buď poradci-zdravotníci nebo matky-poradkyně. Jejich seznam můžete nalézt například na internetové adrese http://www.kojeni.cz
Myslím si, co vidím kolem sebe, že pokud žena může kojit a chce kojit, kojí, pokud ne, tak nekojí. To samé o délce kojení.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.