| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Škoda rány, která padne vedle

Mirko, nemyslím si, že někdo chce, abys v dítěti viděla "parťáka", když mu domlouváš. Samozřejmě při tom nezahodíš autoritu rodiče. Dítě autoritu potřebuje, ale ta se právě dá ukázat při domluvě. Dítěti vysvětlíš svůj postoj a odpovíš na jeho otázky...ale ty si stojíš za tím svým. Je to jako třeba ve škole...učitel ti něco vysvětluje z pozice své autority, ty máš třeba námitky, ale je na tom učiteli, aby ti ty námitky vyvrátil a vysvětlil (pro tebe srozumitelnou řečí) proč je jeho řešení správné.
Diskuze mi nedůstojná nepřipadá, plácnutí přes zadek ano...:)))

Mám možná idealistické představy, mé dítě je zatím dost malé. Ale v rodině mám jeden výborný vzor, mou sestřenici. Jsou s manželem oba velmi trpěliví a své děti vždycky brali s úctou, ale aniž by při tom ztratili něco ze své rodičovské autority. Je to zvláštní, ale jejich děti (velmi aktivní až hyperaktivní kluci) jsou dnes vychovaní, zodpovědní kluci. Pamatuji si, když byli malí a já sledovala jak je rodiče vychovávají...říkala jsem si, že to je pěkná blbost, že být to mé děti, už by jim jedna přilítla...a dneska vidím, že to fungovalo. Jejich trpělivost je ale nevyčerpatelná...:)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.