MOje zkušenost je, že psychologové častonepochopí motivaci kreslícího člověka. Já jako pětileté dítě byla na nějakém testu, kde jsemměla nakreslit rodinu jako zvířátka. Nakreslila jsem mě jako ptáčka, táta byl taky nějakej pták,a protože vím, že má máma ráda, kočky, tak jako kočku. Závěr psycholožky: kočka chce sníst ptáčka - máma dostala pojeb, že se ke mě asi špatně chová. Přitom kdyby měla ráda třeba žížaly, tak jí nakreslím jako žížalu, a závěr by mohl být opačný.
Strom pro blbou psycholožku radím udělat uprostřed papíru, stabilní, přiměřeně silný kmen (ne tenoučký), ne roztřesenou linku, kvalitní korunu přiměřené velikosti, světlé barvy (z temných by usoudila, že jsi depkař) - tj. světlá zelená, ne úplně tmavá hnědá, ne černá, případně nějaké to čevené jablíčko (nebo žluťouškou hruštičku nebo švestičku, abys to neměla jako každej druhej,ale prostě oni ty prody mají rádi, nebo aby to bylo originálnější, co pár květů jasné barvy - jseš přec eoptimista
), kvalitní zakotvení - asi bych spíš než kořeny udělala pořádnou světle zelenou trávu...jinak já studovala na střední výtvarku a v 17 jsem dělala v rámci zjišťování schopností pro studium strom u psycholožky, a bylo mi řečeno, že je to moc umělecký a "nedá se z toho nic poznat"