| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

29.5. ti končí rd. Takže následující den bys měla nastoupit, tj. 30.5. a dělat.

Nemá-li pro tebe zaměstnavatel práci, může ti dát výpověď, ale ne v době, kdy jsi na rd, takže výpověď ti může doručit nejdřív toho 30.5.(To platí pro výpověď z důvodu zrušení tvého místa. Pokud by se rušil nebo stěhoval zaměstnavatel nebo jeho část, výpověď při rd dostat můžeš. Budu tedy předpokládat, že bylo zrušeno jen tvé místo.) Takže dostaneš výpověď 30.5., od 1.6. běží dvouměsíční výpovědní lhůta, po kterou jsi ale povinna pracovat. Pracovní poměr ti skončí 31.7. Takže budeš mít dva měsíce plat a pak 3 měsíční odstupné.

Když bude zaměstnavatel chtít, může se s tebou dohodnout, že do skončení pracovního poměru už nepřijdeš. Půjde o překážku v práci na straně zaměstnavatele. Budeš doma a budeš dostávat náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku.

Druhá možnost je, že podepíšete dohodu o skončení pracovního poměru. S tou musíš souhlasit. Když ji podepíšeš, znamená to, že souhlasíš. Tu můžete podepsat kdykoliv, i když jsi na rd, čili i před koncem května. Pracovní poměr skončí dnem, který bude v té dohodě uveden. Pravděpodobně by to byl den podpisu. Kdyby to byl den pozdější, měla bys povinnost ještě do toho dne chodit do práce. Odstupné je ze zákona 3 měsíční, takže zaměstnavatel by ti ho měl zvýšit aspoň o další 2 násobky, abys na tom neprodělala. Kdyby na to nechtěl přistoupit, je výhodnější si nechat dát výpověď (pokud nehrozí, že bys musela ty dva měsíce ještě chodit do práce).

Zkontroluj si, jak to máš s dovolenou. Jestli nemáš ještě nějaký nevyčerpaný zbytek. Pokud ano, domluvte se, co s tím. Jestli si ho formálně vyčerpáš nebo ti to zaplatí. Spíš by tě to nechali vyčerpat, protože jinak by je to stálo víc. Při dohodě by ti dali skončení pracovního poměru až ti skončí dovolená, při výpovědi, bys prostě některé dny neměla vykázané jako překážku v práci, ale jako dovolenou. Placený je to stejně. Pokud bys jakoby odpracovala aspoň 21, tj. 21 dnů staré dovolené nebo překážky v práci, vzniká ti nárok na dovolenou za tyhle "odpracované" dny.

Když půjdeš na úřad práce, nebudeš po dobu, kterou ti pokryje odstupné, dostávat podporu v nezaměstnanosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.