| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Škoda rány, která padne vedle

Milado,
několik poznámek.
Je naprosto nemístné a nesmyslné srovnávat schopnosti matky laičky, která v životě třeba s malými dětmi neměla co do činění, a učitelky MŠ, která si péči o děti vyvolila jako svůj celoživotní úděl - a kromě toho se na to několik let profesionálně připravovala. Žena se opravdu NERODÍ se schopností umět zacházet s dětmi - to se učí až PRAXÍ, kterou většina novopečených matek NEMÁ.
K těm nákupům. Já bych si podle Tvých rad ani neškrtla, neboť:
1) nemám řidičák, a naše přibližovadlo je mi tedy opravdu na nic, a i kdybych ho měla, tak naše finanční situace není ani zdaleka tak růžová, abych si mohla na nákupy jezdit autem (což u nás v ČR je běžně rozšířené - žen na mateřské, jejichž muž má tak vysoké ohodnocení, aby rodina mohla KDYKOLIV A KAMKOLIV jet autem, je v ČR jako šafránu, většina musí zoufale šetřit)
2) nechat doma dítě (nebo děti) do nějakých 6, 7 let (dle zralosti dítěte) samotné bez dozoru považuji za hazardování s životem a zdravím dítěte - takže to bych nikdy nepraktikovala
3) některé matky opravdu NEMAJÍ KDE své dítě nechat; některé mají štěstí, že prarodiče dětí jsou doma a ještě bydlí ve stejném domě, některé mají nějaké přítelkyně či známé či sousedky, na něž je spoleh - ale jsou i tací, kteří nemají v místě bydliště NIKOHO známého a spolehlivého (viz např. já) - Milado, nevím, kde přesně žiješ; jestli v USA, tak o té se i u nás běžně traduje, že tam jsou lidé více zvyklí se setkávat, kamarádit, dělat společné akce atd., u nás se to teprve rozbíhá - a někdo na to ani nemá povahu
4) můj manžel dokáže a má i možnost nakoupit běžné potraviny; ale aby nakupoval třeba oblečení pro dítě anebo třeba dárky širší rodině k Vánocům, tak na to nemá ani chuť, ani povahu, a už vůbec ne čas - to teda musím skutečně zařizovat já; navíc je spousta mužů, kteří NEMAJÍ ČAS nakupovat ani ty potraviny, a navíc u nás panuje místy ještě starý dobrý patriarchát, takže jsou i tací mužové, kteří by považovali za nedůstojné pomáhat ženě s domácími pracemi (mezi které nákupy lze počítat)

Takže dost dobře nemůžeš po matkách batolat chtít, aby na nákupy zásadně chodily bez dětí.
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.