| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Škoda rány, která padne vedle

Mirko, jen drobnost - rodiče většinou slyší na malej počet dětí ve třídách, ale ono to není až tak podstatný jak to na první pohled vypadá. Hrozně hezky mi to řekla nedávno jedna maminka, která vzdělává svého syna doma (v domácím vzdělávání) - řekla: "Já jsem si myslela, že výklad a vysvětlování pro jedno dítě je individuální přístup, ale ono to nefuguje!" Každý dítě je jinej učební typ a potřebuje se učit jinym stylem - někdo potřebuje zapojit ruce, někdo vyhledávat informace, někdo diskutovat atd. Když ve škole s patnácti dětma někdo nasadí výklad před tabulí, je úplně fukt, jestli tam těch dětí sedí 5 nebo dvacet. Podstatnější je, když mají děti možnost pracovat samostaně, nebo ve skupinkách, nebo si vybírat pořadí úkolů apod. Čim víc smyslů je najednou zapojeno, tim jsou získané informace a dovednosti trvalejší. Obecně se stoupající aktivitou dětí stoupá efektivita učení - se stoupající pasivitou efektivita klesá. Poče dětí ve třídě může pomoct, ale zdaleka není stěžejní. Podle jedné studie (mám jí tu někde ofocenou, ale z hlavy nevim původ) je počet dětí důležitý do počtu šesti - potom to prudce klesá - a třídy pro šest dětí stejně prakticky neexistujou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.