| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vývoj dítěte - 44 týdnů

Nesouhlasím s posazováním dětí před druhým rokem na nočník. Ano jako reflex se to samozřejmě naučí. Mám kamarádku doktorku, která tvrdí, že moc malé děti vysazovat na nočník může způsobit, že se jim může zničit páteř a to přesto že jsou na nočník posazovány pouze na pár minut denně.

Za další se může stát, že dítě sice strašně brzy chodí na nočník a šetří plenky, ale potom má delší dobu problémy s pomočováním v noci.

Sousedka svého kluka například dávala na nočník již v 6-7 měsíci. Kluk byl velmi šikovný a rychle se všechno naučil. V jednom roce si už sám říkal. V roce a půl už nepotřeboval plenky vůbec ani venku ani večer. Bezva dnes jsou mu tři roky, mému klukovi dva. Když u nás přespává tak můj kluk usíná téměr bezproblémově na posteli je roztažený a beztarostný a v noci se nebudí. Kluk sousedky usíná s plenou v ruce kterou starostivě tiskne k sobě, schoulený do klubíčka, musí celou noc v puse dumlat hrneček s mlíkem (už má dost zkažený zuby a předkus), v noci se několikrát budí a musí dostat další mléko. Pokud to zase s mlékem přeženeme tak se do rána počůrá. Stojí to za to?

Můj kluk se naučil na nočník sám ve dvou letech. Mám radost že je tak šikovný a nemá z toho vůbec žádný trauma. Neříkám, že sousedky kluk je tak uzavřený sám do sebe z brzkého vysazování na nočník, ale jeho chování se mi nelíbí. Sousedka si myslí že je to normální a že není normální že můj kluk ve dvou letech ještě nosil plýnky a stále je ještě dostává na ven a v noci. Já si na rozdíl od ní myslím úplný opak. Jsem ráda, že ten můj kluk je šťastný sebevědomý dítě, moc nebrečí, nemá problémy si hrát venku s dětmi a navazovat s nimi kontakt a to je pro mě nejhlavnější, víc neřeším.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.