| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nějak si neumím představit tu konkrétní situaci, ani obor, kde děláš. Nicméně - otázka zněla, jestli máte nárok jít na oběd najednou. Odpověď je jednoznačná - nemáte. Každá má nárok na půl hodiny, ale kdy, to určí zaměstnavatel.

Z diskuze jasně vyplynulo, že problém není v obědě, ale v organizaci práce. Ty a tvoje kolegyně jede v nějakém zaběhlém systému a neumíte se na to podívat zvnějšku. Zkus si o tom podrobně promluvit s někým jiným - manžel, kámoška apod. Může ti poradit nějaký systém, na který ty nepřijdeš. Pak si ho z kolegyní zaveďte nebo, pokud k tomu potřebujete posvěcení od šéfa, mu to navrhněte s vylíčením pozitiv. Ale tak, aby to nepotřebovalo od něj žádnou aktivitu.

Nepochopila jsem, že jestli ty "minutové záležitosti" mají přednost nějak z podstaty věci, nebo je berete přesnostně prostě proto, že jsou krátké. Pokud je upřednostňujete jen proto, že to lze vyřídit rychle, tak je to podle mě špatně. Nabouráváte tím všeobecně uznávaný systém "kdo dřív příjde, ten dřív mele" a je jasný, že ty ostatní jsou pak naštvaný. Když tam někdo čeká a před něj se průběžně cpou ostatní s tím, že "já mám jen ...", tak je to k nas...í. A kór když jde o jednodušší chlapy.

Pokud tam má někdo prioritu z podstaty věci bylo by lepší, pokud to jde, že by jedna vyřizovala tyhle prioritní a druhá ty ostatní. Vem si, jak tě naštve u doktora, když čekáš, čekáš, už máš přijít na řaadu a najednou přijde někdo s něčím akutním.

Jestli ty "minutovky" nejsou jinak přednostní, normálně bych je nečekala čekat s ostantími v pořadí, jak přijdou. Na poště taky musím čekat s jedním dopisem až se přede mnou odbaví podniková pošta.

Nemohly byste si nějak odlehčit práci tím, že byste formuláře (se vzorem) k vyplnění nechaly volně k dispozici v čekacím prostoru?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.