| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dala jsem minulý týden inzerát na jeden pracovní server, jednalo se o brigádu - úklid domu 3+kk plus zahrada. Specifikovala jsem situaci, kdy jsem požadovala úklid 1-2 krát týdně a jednou za tři týdny gruntování. Dále úklid zahrady (ale ne sekání trávy, spíše úklid terasy, zametání atd.).

Napadlo mě, že sem dám výsledek, který jsem si za celý ten týden počítala, protože semtam se tu objeví strašný podiv nad tím, jak někdo hledá někoho na úklid za stovku a tak podobně. Já jsem napsala cena dle dohody.

Za celých sedm dní vystaveného inzerátu mně přišlo celkem 210 odpovědí. V průměru chtěly ženy za tuto práci 65 Kč za hodinu, ani jedna nechtěla víc než 100 Kč. Dokonce ani žádná nechtěla těch 100 Kč, nejvyšší cena byla dohodou 85-100 Kč (celkem třikrát). Dále jedenáct žen nechtělo hodinový plat, ale chtěly 150 Kč za úklid celého domu.

Co mě hodně překvapilo, bylo to, že většina žen mi poslala svoji fotografii. Některé v plavkách, některé v minišortkách u zrcadla, další portréty ála facebook, kdy namíří foťák na zrcadlo. V životopisech skoro polovina napsala svoji výšku, některé napsaly i váhu a míry. Většina psala, jak nemůžou sehnat práci, ono po tom životopisu se už u některých ani nedivím.

Uvedla jsem město Brno, dokonce i městskou část. Psaly i ženy, které bydlí docela daleko (i 50 km). Když jsem jedné paní napsala, že se jí to za její požadovanou částku ani nevyplatí vzhledem k dálce, tak mi napsala, že ano, že si myslí, že jí úklid bude trvat asi dvě hodiny, takže by si vydělala 120 Kč. A že by jela kombinovaně autobusem, vlakem a mhd celkem hodinu a půl tam a hodinu a půl zpátky a stálo by jí to 50 Kč. To by se jí opravdu těch 70 Kč za den i s dojezdem vyplatilo?

Přijde mi to strašné, jak se lidi nízko cení, jak lze asi obtížně najít práci.

Nakonec jsem si vybrala studentku, která bydlí v naší čtvrti a chtěla 85 Kč na hodinu, no, byla jedna z nejdražších, ale tak na mě zapůsobila narozdíl od většiny absolutně nejvíc sympaticky, ačkoli neposlala fotku ani míry.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.