| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale AVET, to pleteš několik věcí dohromady.
Tak především jsi uvedla dva příklady, kde nešlo o reciproční půjčování. Psalas, že mu holčička obsadila vláček, a že bacá dítě, které mu nechtělo dát lopatičku. Přišlo mi, že cítíš křivdu za to, že ty svého syna půjčovat nutíš, kdežto ostatní matky si dovolují nechat své děti o tom rozhodovat samotné. Napadlo mě, že to tvůj syn může vnímat.
Já samozřejmě syna učím, že je vždy něco za něco a že pokud si chce půjčovat hračky druhých, musí půjčit své. Pokud nepůjčí, ok, ale v tom případě nemá nárokv brát si cizí. On zpravidla hračky druhých nechce, prostě ví, že nejsou jeho.

Nemůžeš směšovat respektování soukromého vlastnictví se soucitem a pomocí. To není totéž. Jak jsem ti psala - cizí věc si také nevezmeš, i kdybys ji nakrásně potřebovala, ne? Maximálně můžeš požádat o půjčení a jistě budeš respektovat, že ti někdo nepůjčí, může mít jakékoli důvody. Pomoc je ve svém principu dobrovolná, nelze ji vynucovat. Jedna věc je bránit si vlastní majetek před tím, aby mi ho někdo bral, a druhá věc je být ochoten půjčit (či jinak pomoci), když je někdo v nouzi a pomoc potřebuje.
Myslím, že děti se postupně učí obojímu, záleží ale i na jejich věku a vyspělosti.

P.S.: Jestli ho bacal nebo udeřil je mě osobně naprosto šumák :).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.