| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahojte, nevím, jak se mám rozhodnout v této situaci: mám dvě děti, starší 3,5 roku, mladší necelé 2 roky. Před půl rokem jsem se vrátila do původní práce, protože jsem doma už šílela z toho stereotypu a izolace a protože mi nabídli částečný úvazek - na 2 dny v týdnu. Sehnali jsme soukromou paní na hlídání, celkem cca 60% mého výdělku padne na náklady na hlídání, dopravu a jiné související s prací. Ten zbytek peněz se nám do rozpočtu velice hodí, ale rodičák mi zůstal (mám tříletý) a zvládli bychom to nějak i bez toho. Byla jsem ráda, že jsem vypadla z domu a mezi lidi, děti to s hlídací tetou zvládají dobře, a byla jsem velice spokojená s touto rovnováhou mezi prací a zbytkem týdne doma s dětmi, víc jsem se pak na ně těšila a užívala si je.
V současné době ale ve firmě končí zakázka, na které dělám, a nová práce je dost nejistá, možná něco dalšího bude za pár měsíců, ale nikdo neví. Smlouvu ještě mám platnou, takže mě vyhodit jen tak nemůžou (a pravděpodobně nevyhodí), ale váhám, jestli mám chodit do práce jen tak se flákat a zatím doma platit hlídání od cizího člověka pro děti, mám z toho trošku výčitky a vím, že kdybych v práci navrhla, že se (třeba i jen dočasně, než zase budou zakázky), vrátím na rodičák a zůstanu doma, tak by to asi šlo zařídit. Ale na druhou stranu si do té práce chodím docela ráda odpočinout od toho domácího kolotoče a navíc jsme se nedávno přestěhovali do malé vesnice, kde nic moc není, nikoho tu neznám a vím, že kdybych tu měla zase být jenom doma s dětmi, tak se brzo asi zblázním. Opravdu by mi to asi nedělalo dobře psychicky a byla bych pak akorát nervózní a protivná na děti.
A teď nevím. Kvůli mně samotné by bylo lepší udržet si tu práci, ale děti jsou ještě docela malé a kvůli nim by bylo asi lepší, abych radši byla s nimi doma. Starší do školky ještě nejde - vzhledem k tomu stěhování.
Tak budu ráda za vaše názory, jak byste to řešili. Zatím dobrou noc, nakouknu ráno.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.