na to jsou nařízení a směrnice EU, které to řeší... Když jde teda o dva státy EU. KOmplexně upravují, který stát je státem pojištění. Každý občan EU může být pojištěn jen v jednom státě EU, i kdyby bydlel v jednom, pracoval ve druhém a byl státním občanem třetího...
Takže není možné (dle tohoto nařízení by neměla nastat) situace, kdy by za jednoho pojištěnce bylo placeno pojištění ve 2 státech EU.
Každý stát pak má nějaké to "Centrum mezistátních úhrad" - u nás www.cmu.cz, které je právě tím koordinačním místem mezistátních toků a úhrad - může totiž být situace, že v jednom státě je placeno pojištění a čerpáš zdravotní péči v jiném státě, který ale platí tvoje zdravotní pojišťovna ve státě pojištění. Takže by se rychle na případné nesrovnalosti mělo přijít.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.