"Může se žák vyhnout riziku neúspěchu při volbě vyšší úrovně tím, že v rámci povinných zkoušek zvolí úroveň základní a v rámci nepovinné zkoušky, která o úspěšném složení maturity nerozhoduje, si z téhož předmětu vybere úroveň vyšší? V roce 2011 to skutečně možné bylo. Žák mohl preferovat „jistotu“ a např. povinnou zkoušku z matematiky skládat v základní úrovni. A když z nějakých důvodů chtěl mít matematiku vyšší úrovně obtížnosti, zvolil si ji v rámci nepovinných zkoušek. Od roku 2012 to ale již možné není."
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.