Přidat odpověď
Mončo,
byla základní motivace touha po změně nebo po penězích?
Cítíš se ve firmě dobře? Můžeš jít s obavou, že šéf se po tobě bude vozit, přímo za ním?
Už si někdy pracovala ve veliké společnosti? Podmínky jsou velmi jiné než u malých rodinných firem a někdo na to prostě "nemá". Nehledě na to, že tam nějaký osobní přístup není moc možný, ale záleží na pozici a na vedení.
Za sebe:
Pokud šlo o peníze, nešla bych.
Pokud by šlo o kariéru, rozhodně bych si okoukla podmínky na tu pozici dobře, proklepla bych si reference nynějších i bývalých zaměstnanců, to může lecos vypovědět. Poptala bych se na vše při prvním hovoru o práci tam. Podívala bych se i na to, kde budu pracovat. Pokud jsi zvyklá na soukromí, dost často s tím ve velkých firmách nepočítají, bývají tam "open rooms" tj. veliká kancelář pro všechny.
Jak je to s pracovní dobou a přesčasy a tvými dětmi? U nadnárodních společností bývají nezřídkakdy ve smlouvách dodatky, že cca 100 hodin přesčasů za rok se neproplácí a dále je to na dohodě, nicméně často po tobě přesčas chtějí nebo jej vyžaduje situace/termín, přičemž záleží na vedení, zda bude možné si jej vybrat v náhradním volnu, někdy to prostě nejde a hrneš to před sebou. Takže na konci roku máš 150 hodin přesčasů a proplatí ti třeba 35 nebo ti dají týden volna navíc v lednu, kdy stejně není moc práce, ale ty stejně nemáš žádný plán a dozvíš se to na poslední chvíli, tj. v půlce prosince, takže na nějaké hory je dost pozdě.
Může se ale stát, že budeš profesně růst, v takových firmách to bývá dost pravděpodobné, že kvalitní pracovníci jsou různě přesunováni a povyšování, ale chce to opravdu být "dobrý" a mít podporu vedení.
Předchozí