| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den,
s bolestmi nejen krční páteře se potýkám už mnoho let a za tu dobu jsem vyzkoušela mnoho doporučených technik i lékařů. Jedna z metod, která mi opravdu pomohla je rovnání obratlů páteře Dornovou metodou. Jedná se o mechanické vrácení obratlů do jejich původní polohy. Jedním z nejlepších odborníků v Praze je PaedDr. Marie Trojanová, Praha 10 (http://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-masaz-bolesti-zad-terapeute.htm), která sídlí ve Strašnicích. (doporučuje se týden po první návštěvě absolvovat druhou aby se i "neposlušné obratle" pokusili přesvědčit o jejich správné poloze:) další návštěvy dle potřeby, kterou na sobě jistě poznáte, já jsem chodila po měsíci, ale mohla bych ze začátku i častěji.
Bohužel většinou mobilizací páteře a ostatních obratlů váš problém nekončí. Obratle a klouby mají tendenci vybočovat pokud svaly okolo špatně, příliš nebo málo používáme a proto je neudrží ve správné poloze, např. pokud jedna část těla je více zatěžována než druhá, děláme dlouhodobě jednotvárný pohyb jednou rukou, atd.
Srovnání obratlů bychom měli doplnit vhodným cvičením, které posílí svaly okolo obratlů, tím pádem se mezera mezi obratli zvětší a uskřípnuté nervy se uvolní. Cvičila jsem poctivě cviky, které mi dal neurolog, ale nedošlo k žádnému zlepšení, ale vyzkoušela jsem SM system Mudr. Smíška (mobilizační cvičení s gumami) a to mi výrazně pomohlo. Dalším cvičením které mě velmi pomohlo bylo cvičení na míči a co bych vám mohla vřele! doporučit je Kundalini Jóga!
Další doporučení byste jistě našla pod odkazy na cervikání syndrom (http://masaze-slechta.webnode.cz/cervikalni-syndrom/).
Neměly bychom zapomínat, že ženy mají většinou oslabené prsní svalstvo a svaly mezi lopatkami a to přitom mají neustále obě ruce před sebou v pohotovosti a při práci (vaření, úklid, tlačení kočárku, nošení dětí atd) . Oslabené svaly namáháme tolik, že nakonec zatuhnou a způsobí nám velké bolesti hrudní a krční páteře. Nezapomeňte, že abychom udrželi zdravý sval musíme ho POSILOVAT, PROTAHOVAT A UVOLŇOVAT (např. masaže, jóga,..).

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla s Vašimi otázkami.

S přátelským pozdravem,

Helena Šarapatková

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.