| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To je pravda, nepsala ale o tom, že by byla v práci nezastupitelná. Předpokládám tedy, že zaměstnavateli by nevznikla žádná újma, kdyby jí 1x týdně na hodinu na tu logopedii pustil. Pokud ano, pak bych ráda věděla, jaká (nikdo za ní práci dělat nemusí a ona svou práci dožene).

A co se týče té práce v nemocnici - zažila jsem jako sestra, že někde šlo vyjít vstříc se službama a jinde ne. Nebylo to v druhu práce, ale záleželo to na ochotě staniční(vrchní)ty požadavky na služby akceptovat. Kdyby tedy autorka příspěvku byla sestra na JIP a měla rozumnou staniční, stačilo by jí požádat, aby jí nepsala úterky odpolední. Měla jsem staniční se kterou se dalo skvěle domluvit - každý byl zase ochoten jí vyjít vstříc a ona se mohla obrátit na nás. V případě nemocných kolegyň jsme se jí nabízeli na jejich služby, neměla problém obsadit Štědrý den nebo Vánoce.
Od začátku píšu, že to tak nemusí jít všude, ale plno zaměstnavatelů zaměstnance dusí, i když nemá důvod a oni svou práci odvedou. Navíc dobře motivovaný a spokojený zaměstnanec pracuje lépe a efektivněji (viz. příklad, kdy žena a půl úvazku odvede často stejnou práci, jako ta, co pracuje na celý). V každé příručce, která se týká motivace zaměstnanců, se dočteme, že příkazy, zákazy, nařízení a tresty zaměstnance lépe pracovat nedonutí.

Další věc - příspěvky, kde se píše "nemám to tak já, proč by to tak měl mít někdo jiný", nebo "ať jde dělat na půl úvazek", jsou podle mě zcela mimo. Navíc půlúvazky se nedají sehnat, takže lidé s dětmi tolik na výběr nemají.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.