| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale jistě, už jsem psala v předchozím, že když stojí otázka tak, že potřebuju nejschopnějšího na nějaké místo a je to důchodce, tak proč ne? Jenomže tady stojí otázka pravděpodobně redukce zaměstnanců jako počtu. Proto jsem taky psala, že i v tomto případě, pokud je důchodce pro zaměstnavatele cenný, může se jistě zasadit o jeho ponechání.

Jinak tu byla řeč o stálém prac. poměru ve velkém podniku. I důchodce má možnost pracovat v rámci nějaké brigády, pokud se cítí fyzicky dobře a chce si přivydělat. Znám řadu lidí, kteří to tak dělají. Výši důchodu komentovat nechci, to je téma jak Brno, ale trvám na tom, že ve chvíli, kdy člověk neplatí četné hypotéky či neživí děti (většinou to už důchodci mají odbyto), bývá manévrovací prostor lepší. Léky - ano, ale to není paušální, moje důchodová tchyně je zcela zdravá, naproti tomu její vnučka musí užívat léky, na které rodiče přispívají tisíce měsíčně a bude je mít dlouhodobě. Mnoha rodinám s malými dětmi zbývá na živobytí méně než jednomu důchodci, není to něco, co jde mezi sebou porovnat a zevšeobecnit.

Co mi paměť slouží, každý důchodce, který byl "odejit" a nešel rád sám, se cítil podobným způsobem zklamán. Je to životní etapa, které se vyhnout nelze. Ale když to vezmu čistě z osobního pohledu, raději bych sama šla do důchodu, než bych jako pracující důchodkyně podporovala svoje dítě dávno dospělé, které nemůže sehnat práci na soc. dávkách...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.