| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

tak doufám, že mě někdo pochopí. Důchodce pokud pracuje bere plat, to je v pořádku. Ale proč k tomu ještě bere důchod, to nevím. Mně i vadí, že nastoupí do důchodu a zůstává dále v práci a vyhodit se dá jen dohodou nebo s odstupným. Podle mě by důchodci měli odcházet na důchod, když na něj podle let a odpracované doby mají nárok. Pokud chtějí pracovat dál, není problém, ale jen na termínovanou smlouvu a omezila bych vyplácení důchodů. Mám v blízkém okolí několik důchodců a všichni berou plat i důchod. Rozhodně nepracují na místech, kde by je mladá generace nemohla střídat. Mladí berou podporu a jsou na ÚP, z čeho mají šetřit a dělat si rezervy a zakládat rodinu....nemají šanci. Pokud důchodce je skvělý a výborný - toho si zaměstnavatel nechá v práci a vždy s ním uzavře individuální smlouvu i třeba na externí spolupráci. Jde o to, aby i zaměstnavatel mohl rozhodout, kdo bude pracovat. osobně si myslím, že mladší generace je míň na neschopenkách a různých vyšetřeních než pracující v důchodovém věku. Soukromníci si ještě poradí, ale státní sféra...to je katastrofa. nemůžu ani napsat, která organizace nemůže zavést nový účetní program, protože pracující důchodci se jej nechtějí učit. Jsem tvrdá, já vím, ale státní pokladna má omezené finance a důchod se vyplácí lidem, co nemají jiný příjem. Pracují-li, proč důchod k tomu...rozhodně bych dvojí příjem omezila.
MAcek

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.