| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak když jsi to teď vztáhla i na ty md, má to znamenat, že podle tebe by ten, kdo má jakýkoliv příjem - zaměstnanec v pracovním poměru na částečný úvazek, na dohodu, osvč, autor atd. neměl současně pobírat jakoukoliv částku od státu?

Pokud jde o md, tak to už tu bylo. A neosvědčilo se.

Máš pravdu, že důchodci si nespoří v tom úzkém slova smyslu. Mě jde - a tobě podle tvého příspěvku taky, o širší záběr - prostě někdo něco odvádí a pak si zase vybírá.

Já vidím problém jinde. Moje zkušenost je, že většina důchodců nechodí do práce proto, že by chtěli každej den osm hodin zařezávat. Klidně by brali menší úvazky za míň peněz. Ale ty nejsou. Takže když je na výběr zůstat ve stávajícím úvazku nebo nic, tak si pochopitelně vyberou to, co mají. Protože důchody jsou malý. Ne na běžnou spotřebu, na tu to stačí, ale na vedlejší výdaje jako je doprava, obnova vybavení domácnosti, lékařská péče, trošku zábavy.

Mmch, myslíš, že kdybys ty byla důchodce a měla možnost setrvat dál v zaměstnání, dobrovolně bys dala výpověď a uvolnila místo nějakému neznámému mladému a místo stávajících třeba 20 tisíc by ses uvědomělě učila žít z poloviny?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.