| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hledám si práci skoro čtyři měsíce. Nevím, jak bych mohla být aktivnější, i když výčitky svědomí mám - hodně si beru rady odtud z rodiny, takže odpovídám na inzerci z novin a netu, obcházím si vytipované firmy a zařízení a hlavně se poptávám po známých, kterých bohužel až tolik nemám, ale klidně se zeptám v obchodě nebo maminek ve školce (a věřím, že - dle nedávného tématu Nějaké přezdívky - nakonec si práci najdu leda tak, po známosti). Nicméně výsledky na nule.
Moje mamka s úsměvem říká, že jsem si z hledání práce udělala práci. Bohužel k smíchu to není a hlavně to není placené ~j~.

Za celou dobu jsem byla "jen" na sedmi pohovorech, ostatní se neozvali vůbec, krom těchto pozvání mi pouze jedinkrát odpověděli odmítavě.
Pouze dvakrát šlo o "opravdovou práci", kde jsem z nezjištěných a nesdělených důvodů neuspěla. Z dalších se vyklubalo něco jiného než bylo uvedeno v inzerátu. Jedná se hlavně o administrativní pozice - asistentka něčeho/někoho, referentka, admin.prac. apod. Na pohovoru 7-15 dalších zájemců, naprosto nedodržen domluvený čas a ve finále vyjde najevo, že se jedná většinou o telefonistku nebo obchodního zástupce.
Neříkám, že to není práce, ale jde mi o lži v inzerátech. Nadto tato místa jsou hodnoceny provizně a já potřebuji stabilní plat.
Posledně byla paní až arogantní, řekla mi "však jste přišla na asistentku", já na to "ano, ale vy nerozlišujete mezi tím a obch. zástupcem", slušně jsem sdělila, že je to pro obě strany ztráta času a že tedy odcházím - ani neodpověděla (prý za týden bez potíží prodám nějaký medicínský přístroj a mám to za dvacku - tak jsem se vyjádřila no za měsíc jsem na stovce ani nemrknu, to vše na chodbě, ženské se začaly zvedat a vrhaly se na ni s dotazy ohledně platu; dál nevím, vypadla jsem).

Proto se chci zeptat, jestli se dá a jakým způsobem toto vypíchnout a upozornit, že o práci mám zájem pouze v případě udání pravdivých informací, nebo odkázat na špatnou zkušenost už v průvodním dopise? Aby se zamezilo té ztrátě času na obou stranách a podobným výstupům, na které nemám nervy ani čas. Zároveň bych nerada, aby to vypadalo, jako že nějaký niktoš jim do toho kecá a "dělá se chytrý".. (snad to popisuju srozumitelně)

Máte taky nějakou špatnou zkušenost?


ps: je to hlavně o té písemné komunikaci, hlavně internetové. Jinak prostě potřebuji práci a nabídek je málo, tak chodím i do obchodů nebo na uklízečky..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.