| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak se mi konečně povedlo najít práci - myslím, že už jsem tu někde zmínila.. Díky tomu jsem neměla v posledních dnech moc času rodinu sledovat, ale myslím, že se tu řešily i zkrácené úvazky a k tomu mám pár otázek.

Proč je pro zaměstnavatele tak těžké a nepřijatelné zkr. úvazek dávat, proč se jim do toho nechce? (ačkoliv mnohdy se jedná o práci, která ani celých osm hodin nenaplní, samozřejmě je to o domluvě, ale obecně mám za to, že k tomu nejsou příliš ochotní, tak se ptám, je-li za tím něco a co)

A jak vaše děti zvládaly změnu, když jste nastoupily do práce?
U nás je to dost blbý. Školka do 16.30, vyzvedává mamka, nejdřív byla plná ochoty a síly, ale už to tak růžově nevidí - je unavená a rozčarovaná. Mám prac. dobu 8-16 plus něco přes hodinu cesta. K tomu prcek začal vyvádět, zlobí i mamku, prý se bije ve školce s dětma a já vím vše jen z doslechu a nemám, kdy tam zajít a zjistit, jak moc je to vážné nebo jde-li jen o hru v mezích určité skupinky "kámošů", mamku neposlouchá, zlobí ji a chce se prát i s ní. Večery doma jsou stereotypní - pokecat, co bylo přes den (ochota teda není), pak připravuji večeři, on si hraje, pak koupat, baštit, spát. U večeře a jak ležíme se pak najednou zklidní tulí a povídá, že mu bylo smutno, že chce být více s maminkou a chce novou školku - to poslední ale řešíme spolu, protože nynější školka je dost daleko, dojíždíme i tam a já pronesla, že teď při zápisech bych zkusila ho přeřadit blíž k nám.

Proto uvažuji, že šéfovi navrhnu zkrácený úvazek (i zde je ten případ, že moje nápň práce nenaplní celých osm hod, tak od dvou si hledám do čeho píchnout a jsem samozřejmě nervozní).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.