| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Blízké setkání (s porodníkem)

Mila Schamka et all.,
povedal by som, ze vies dobre rozumiet po cesky. Nasa generacia to este vie. Nase deti, pokial nevyrastaju v zmiesanych manzelstvach, ako je nase, si tazko rozumeju navzajom.
Ano, i na tomto příkladu je vidět, že stačí málo, a lidé si nerozumějí. Ťavička nebo velbloudek, vankúšik nebo polštářek. Přečti si prosím moje předchozí příspěvky.
Je fakt, že kdo Vlastu Marka nezná, a nečetl jeho knihu Nová doba porodní, tak z toho článku v obraze nebyl. Jak pravila jedna z diskutujících, tak oba aktéři byly naštvaní a tvrdohlaví. Oba chápu- každý má svoji pravdu, pan docent má výhodu, že je z oboru, který lidi masíruje již několik století po svém. Vlasta Marek má smůlu, že není ženská a doktor, takže i kdyby snesl informace od Pánaboha, tak je pro "normální" ženu nepřijatelný a šarlatán.
Ze své vlastní zkušenosti vím, že když jsem se začal zajímat o přírodní způsoby léčby, taky jsem z toho měl strach, tak jako mnohé dámy v diskusi. Většina lidí je prostě zvyklá na "péči" lékaře (jsou dobří i špatní, ale celý systém je postaven na mylném předpokladu, že člověk je mechanicko-biologická záležitost, - což se "normálnímu" člověku těžko´vysvětluje) a jít svou vlastní cestou vyžaduje velkou odvahu, informace a většina lidí se k tomu dostane, až když jim teče do bot. Jsou tací, kteří i přes svůj zhoršující se stav tvrdošíjně lpí na lékaři (samo, pokud má někdo zlomenou nohu, nebo nádor na mozku, tak už ani nic jiného nezbývá, není to o tom jít od zdi ke zdi) a je to jejich svobodné rozhodnutí.
Jak jsem již psal, kniha pana Marka je nabídkou informací, není to doslovný návod nebo nucení ke změně názoru. Je na každém (každé), aby se svobodně rozhodl. Ale ke svobodné volbě potřebuje mít dostatek informací. Je na každém, co si z toho vybere. Z většiny diskutujících čiší emoce, které panu Markovi vyčítají. To znamená, že mají strach. Strach z toho, že se někdo rozhodl jinak, než ony/i, že možná něco neudělaly/i správně, že existuje něco, o čem netuší. Pokud pominu výkřiky typu "hrůza jet sanitkou z Jižního Města k Apolináři" - copak jsou všechny maminky ze za.... plněné Prahy? Btw, moje manželka četla knihu Nová doba porodní a strach z ní neměla - prostě si ji přečetla, řekla mi: Tohle se mi líbí, tohle beru, tohle ne. To považuji za normální reakci - vybrat si a zbytek nechat. Proč strach? Z čeho? Z knihy? Z toho, že nějaká mamínka bude rodit jinak? Nebo že jí umře miminko při porodu? Kolik lidí umřelo vinou lékařů, vinou svojí, vinou někoho jiného - kdo to sečte? Co tsunami v Asii? Kdo nese vinu? Taky budete odsuzovat turisty, že tam jeli? Třeba i těhotné maminky? Že nezůstali doma? Za co všechno chcete být zodpovědni?
Každý z nás má sám co se sebou dělat! Nelze změnit toho druhého, můžete mu jen nabídnout Cestu, informace. Koho můžeme změnit, je jenom SAMI SEBE...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.