| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj, při studiu komunikace jsme se učili, že jedinou zbraní na nehoráznou lež je nehorázná lež.
Bylo to na příkladu pol. politika za 2. sv. války. Před posluchačstvem vedl diskuzi se svým protivníkem, který ho nařkl, že v době, kdy lid nemá na chleba, on má dokonce tři domy.
principem je, že jakmile se začneš očišťovat, paradoxně si uškodíš, protože všichni si řeknou Na každém šprochu.. A toto je jediné jak od sebe účinek nehorázné lži odvrátit - říct další nehoráznou lež.
Ten politik na to řekl (tři domy totiž neměl): Ano, já mám tři domy, ale v jednom žiju a v druhém je útulek pro děti a v třetím pro staré chudé lidi.
Tím se zbavil toho nařčení.
Později se ukázalo že ty domy neexistují a on řekl, že má v úmyslu naplnit co řekl.

Jak to naplnit v praxi:
Příklad: šéf řekne, že jsi ukradla služební mobil.
reakce: Aha, a co ty miliony, co jste zpronevěřil.

Jde o to, odvrátit od sebe pozornost a okolí zaměstnat uplně jiným tématem.

Takhle jsme se to učili, hodně štěstí!
třebas bych řekla, když mi kolega řekne: víš jak to je s tím xyz co říkala Máňa? - No, ale Ty nevíš, že Máňa mi říkala to samé i o Tobě a o Jardovi?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.