| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Blízké setkání (s porodníkem)

Já teda taky nechápu. Původně jsme myslela, že se k tomuto tématu nebudu vůbec vyjadřovat, když bylo předem jasné, že se tady budou lidi zase napadat, ale nedá mi to.
Knihu pana Marka jsem četla ještě těhotná. To proto, že se nebráním novým přístupům a tak jako vy nemám nejlepší zkušenosti s klasickými lékaři, zato s přírodní medicínou výborné. Nicméně mě kniha nepřesvědčila. Přišla mi až příliš jednostranná, zaujatá, většina zjednodušených argumentů mě nepřesvědčila. Např. pan Marek neustále dokola argumentuje Dánskem, kde se rodí doma a to je podle něj dostatečný důkaz, že to tam dělají dobře a my tady špatně. Není to spíš tak, že v Dánsku porod a následný pobyt v porodnici stojí dost peněz, proto se mnoho žen rozhodne porodit raději doma, případně v porodním domě, ale pak raději spěchají domu, kde je to zadarmo?
Nebo p. Marek argumentuje přírodními národy, kde ženy rodí samy a doslova za pochodu, při cestě lesem, v loďce, apod. a to je podle něj rovněž důkaz, že je to tak dobře. Pan Marek opakovaně napadá porodníky - muže, protože prý muž lékař ženě nerozumí. Tady se ptám - a vy pane Marku, rovněž muž a navíc nelékař, vy nám rozumíte lépe? Nebo vám k nabytí zkušeností stačil porod vaší dcery?
Co mě ovšem zaráží nejvíc je, že se někdo snaží zavádět staronové metody tím, že kudy chodí pomlouvá ty zavedené, tedy konkurenci. A vsadím se, že kdyby se příznivcům p. M. podařilo vybudovat alternativní porodní dům, budou narážet na nedostatek financí stejně jako dnes "klasické" porodnice. Proč tedy p. M. vyčítá p. docentovi od Apolináře, že se řeč točí okolo peněz?
Původně jsem si myslela, že jde o prof. Hájka, toho totiž stačil už dostatečne proprat p. M. ve své knize, pak jsem si tady přečetla, že šlo o doc. Caldu, rovněž skvělého odborníka, takže konkurence se musí proprat postupně celá.
Pana prof. Hájka jsem měla možnost poznat osobně letos v červnu, kdy se mi u Apolináře narodilo miminko. Vnímám ho jako příjemného, usměvavého odborníka, sympatického člověka, který pomáhá miminkum na svět, ale taky zachraňuje životy a ne jako někoho, koho se snažil popsat p. M. ve své knize. Máme demokracii, takže si dnes může kde kdo vydat kde co a téměř beztrestně.
Pana Marka osobně neznám, ale mám reference od známých, kteří se s ním setkali a nemluvili o něm špatně. Nicméně si myslím, že by porodníkům neměl fušovat do řemesla. Jedna věc je teorie (kniha), druhá praxe (komplikovaný porod).
Mnoho žen se určitě rozhodne porodit doma, některé k rozhodnutí přivede i kniha pana Marka.
Já jen doufám, že takové rozhodnutí neudělá nikoho nešťastným.











Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.