| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Trochu z jiného pohledu - když se řekne LDN ve státní nemocnici, vybaví se mi nedostatek personálu pro praktické účely (hlavně ošetřovatelky) a nadbytek papírování. Po praxi na tomto oddělení jsem byla přesvědčena, že je fyzicky nejnáročnější. Zároveň mi bylo líto i těch lidí, kteří tam leží. Chyběla jim komunikace a zájem, ale v tom chápu zas právě ten přetížený personál - nebylo kdy. Když už obstarali lidi (ranní úprava, hygiena, snídaně, zvonění, neustálé hlídání pitného režimu a napájení lidí, kteří žízeň nemají, pak nastal čas pro koupání a přestýlání pro ten den daných pokojů), pak zase dokolečka - hygiena, oběd, následné přebalování po obědě, kdo znovu potřeboval a neustále dokola). Do toho nějaký ten "týdenní program", co jest vytírání stolků, skříní, umývání stolků na jídlo.... Vše pečlivě zaznamenat každému do papírů. Nedivím se, že na LDN (v našem městě) je neustále střídačka v pracovnících. Na 30 ležících pacientů jsou pouze dvě ošetřovatelky. Pokud nelehnou se zády, tak to nevydrží psychicky a vyhoří. Já bych hlavně přála všem, aby bylo více personálu. Já měla to štěstí, že díky praxi jsem tam byla vlastně navíc a měla jsem možnost občas prohodit i pár slov s pacienty a bylo vidět, jak je to vždy "probralo" a pookřáli.
Jak tu někdo psal, že se neřeší dekubity...? To mi přijde už moc - u nás tedy se řeší, jednak ošetřováním proleženiny samotné a samozřejmě i polohováním. Také je u nás rehabilitace (tu má na starost zdr. sestra).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.