Přidat odpověď
Původně jsem se chtěla ptát i na úhradu dluhů rodičů, ale to už jsem si vygooglila, že za dluhy rodičů děti nenesou žádnou zodpovědnost, a nejsou z žádného titulu povinny je splácet.
Ale jak je to s vyživovací povinností k rodičům??
Konkrétně naše situace -- Tchýni se začínají množit dluhy. Mezi rodinou a známými, dohledala jednu nesplacenou a vymáhanou půjčku od Providentu a obávám se, že podobná půjčka určitě existuje ještě u nějaké jiné podobné společnosti. Příčinou těchto dluhů je švagr, který dluží kam se podívá /dluhy na hypotéce, dlužné alimenty, exekuce na plat z neuhrazených pokut apod./. A problémy za něj řeší tchýně půjčováním si na sebe - dluhy v rámci možností poníží nebo zamázne, on si žije z vesela dál nic jí nevrací a dělá další a další dluhy. Takže roztočená cesta do pekel.
Řeč s tchýní veškerá žádná. Vztahy v rodině nejsou ideální (nejen z tohoto důvodu). Kontakt s nimi máme minimální. Tchýně má pár let do důchodu a když jsem minulý týden zjistila, že švagr už má exekuci i na byt, přiznám, že jsem se zděsila při představě, že nakonec budeme my ti, kdo jí budou tahat z průšvihu.
Jak je to tedy s vyživovací povinností k rodičům? To určí soud? Zažádají si o to oni sami? Už vidím, jak má důchod 7000,- splátky 6000,- a katastrofa na světě. Na jednu stranu by mi asi svědomí nedovolilo je nechat žít pod mostem, ale vzhledem ke zkušenostem se mi otvírá kudla v kapse při představě, že já ji živím a ona z mých peněz dotuje švagříčka :-((
Předchozí