| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Blízké setkání (s porodníkem)

Dobrý den všem, ale zvlášť Sylvě, Silvii, Aidě a dalším bojovnicím za domácí porody. Dlouho jsem přemýšlela o tom jak Vám vysvětlit proč jsou jejich poždadavky zatím nesmyslné. Rozdělím to do více bodů. Tak za 1. přece nemůžete chtít po porodnícíh, kteří se své práci věnují léta, mnoho let museli studovat, aby doporučovali něco co je proti jejich přesvědčení - pro srovnání já se živím daněmi a účetnictvím a nepochybuji o tom, že každý dospělý v tomto státě umí číst zákony, počítat a vyplňovat formuláře, přesto když mě kdokoli požádá o radu jek vyplnit třeba daňové přiznání odpovím "přines to a já to udělám sama" a to v mém případě může jít "pouze" o několik desítek či stovek tisíc, rozhodně nejde o život. Tolik k porodníkům oni totiž nic jiného než doporučit či vyjádřit se dělat ani nemohou. Za 2. nevím jestli o tom víte, ale zákony (vyhlášky, nařízení, prostě systém) v našem státě nedělají lékaři, ale navrhuje vláda (popř poslanci či senátoř) a schvalují poslanci většinou tedy taky muži :-( Takže milé dámy pláčete tady úplně na špatném hrobě. Mimochodem zdravotní systém u nás byť nedokonalý funguje na rozlišování co je standard a co je nadstandard. A jakákoli vnější domácí péče je a doufám, že to tak zůstane i nadále prostě nadstandard. Pokud budete mít např. vážně nemocného starého otce a zdůvodu zaměstnání se o něj nemůže starat nikdo z rodiny i když by to bylo nejlepší, ale najmete si ošetřovatelku tak vám ji taky žádná ZdrPoj nezaplatí (řekla bych že ani v Nizozemsku). Prostě takhle funguje systém a pro jeho změnu tady prostě nejsou podmínky a zvlášť kvůli tak malému procentu žen, které to požadují. Tolik ke spravedlnosti systému. No a abych jen nepoučovala chci se zeptat vážených dam co je na porodu doma tak super (neodpovídejte mi, že porod v nemocnici mě, nebo mimčo může traumatizovat). Já se osobně do porodnice docela těším, aspoň si tam trochu odpočinu. Ani jednou mě v porodnici netrápili nenutili klystýr, holení (holím se důkladně sama i když nejsem těhotná je to hygienické a fajn při sexu) a epidurál mi nikdy nikdo nenutil spíš naopak. Oba porody jsem měla bez komplikací a asi do dvou hodin od větších bolestí. A vít o tom, že před 150ti lety kdy ženy rodily doma bylo pocento, že při porodu přežije jak matka tak i dítě, které přežije i první rok života jen 70%? Že se dítě pak dožije dspělosti 50%. To bych snad zůstala bezdětná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.