| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

3,5 dcera do tří zlaté dítko. Nyní období vzdoru, je chápavá přesto nepomohlo vysvětlování a neplácání, plácání (z ujetých nervů) taky nepomohlo, takže oplácíme stejnou věc stejnou s poznámkou. Mě to bolí nedělej to(vím co jde dělat), udělá to (třeba mě plácne, kousne atd.) řeknu jí, že se teda budu bránit, že každý kdo je šikanovaný a bitý má právo se bránit (za blbečka svým dětem fakt nebudu, aby mě omlacovaly, já je taky neomlacuju jen co jdu kolem) takže vrátím stejně, ale použiju dost velkou sílu, aby to stačilo jednou, protože se mi to fakt hodně příčí...a namísto dseti plácanečků, radši teda když už musím, dám jeden pořádný, ať je to vyřešeno. Následně protože je pláč, tak nabídnu náruč, a pak to rozeberem, že to bolí, nedělá se to a musí očekávat reakci druhé strany, že nikdo nemá právo nikoho jen tak bít a že se druhá strana taky asi bude bránit a něco může slíznout. Ale, že pokud někomu ublížím, očekává se omluva a druhá strana ji může a nemusí příjmout atd. atd.

Nevím jestli je to dost "rodinně" výchovné, ale nám to zabralo a kupodivu začla respektovat i ostatní živé tvory, které opravdu hodně trápila. Nejsem zastáncem mlácení (jako nás bili rodiče), ale zase ne výchovy "pepíčku nebij maminku" a pořád dookola a pepíček, protože ho nikdy nic nezabolelo tak maminku mlátí a vesele se směje. Plácance si šetřím na vyjímečné chvíle, jako je tahle obranná, nebo strkání prstů do zásuvky:). Bylo mi to sice celkově líto, že jsem nedokázala dostát svému závazku (jako hodně bité dítě), že své dítě nikdy neuhodím...ale možná nový trend ve výchově naprosto bez fyzických trestů není pro lidské mládě to přímo ořechové, zvláště ve věku kdy má IQ jako border kolie (nejinteligentnější ze psů)a není tedy zmenšený dospělý s jeho IQ a chápáním.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.