| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Blízké setkání (s porodníkem)

No, ten článek, pod nímž paní Johanka žádala o příspěvek na PA, která jí asistovala u porodu, jsem tady náhodou četla, už si vzpomínám. Ale nevzpomínám si, že by tady dotyčná někoho nutila, aby jí přispěl. Jen slušně žádala. Kdo chtěl, mohl přispět; kdo nechtěl, nemusel. Nechápu, proč vám to tak hrozně vadí. Mně na tom spíš vadí to, že jí tu péči neuhradila pojišťovna, jako kterékoli jiné ženě. A to jen proto, že porodila doma (na což měla samozřejmě plné právo.)

Jinak, "Babo Jago", četla jsem pár vašich příspěvků, a docela ráda bych věděla, co vás k tomu vede... K tomu, co tady píšete a jak vystupujete.
Kdesi v této diskusi třeba tvrdíte, že PA tady k domácím porodům nechodí. Proč něco takového píšete, když je to holý nesmysl? Nevíte, jaká je skutečnost (PA k porodům domů samozřejmě chodí, ač jich zatím není mnoho) nebo to děláte schválně? Proč, prosím vás?

Taky mě celkem překvapilo, když jste tady v diskusi někomu napsala, že jím pohrdáte (Sylvii), že její názor pro vás nemá žádnou hodnotu a podobné věci... To by mě opravdu zajímalo, co vy jste za člověka, když se dokážete takhle vyjadřovat. Co vás k tomu vede? Co ve vás v této diskusi plodí tolik negativních emocí, že dokážete pohrdat ostatními lidmi?

Já prostě nerozumím tomu, proč se někdo (jako i vy) tolik snaží o to, aby v této zemi ženy neměly možnost volby. Nerozumím a opravdu mě nenapadá žádný možný důvod. Ženám, které chtějí rodit v porodnicích (mezi něž patříte jistě i vy, Babo Jago), v tom přece nikdy nikdo bránit nebude, ne? Jejich možnost jim zůstane. Proč si tedy s takovou razancí osobují právo rozhodovat o těch ženách, které se do ústavů uchylovat nechtějí? Proč nechtějí dovolit, aby tyto ženy měly právo možnost si svobodně zvolit místo, kde přivedou na svět svoje dítě? A proč jim ještě k tomu chtějí upírat právo na odbornou péči?
A pak, proč to v ostatních civilizovaných zemích jde a u nás ne? No asi proto, že tady většina lidí stále smýšlí jaksi... postaru.


A pokud jde o ty alternativní porodnice, pak asi opravdu záleží na tom, co si kdo pod pojmem alternativa představí... Pokud si někdo jako alternativní představí porod na polohovacím lůžku (kde nemusí jen ležet, ale může, světe, div se, i sedět), možnost skákání na balónu, vonné tyčinky a kazety s relaxační hudbou, pak bude jistě spokojen ve většině českých porodnic:) Ovšem tady veškeré snahy o nějaké alternativy obvykle končí. Bohužel.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.