... v porodnici jí někdo nacpe kloboučky (a to se v některých porodnicích stává zcela běžně, protože tím personál řeší veškeré potíže, když si neví rady s tím, jak matce pomoci), tak pak s nimi dále kojí (a vystavuje se možným problémům s nimi spojeným), atd. Matky s bolestivě rozkousanými bradavkami potom také mnohem častěji kojení brzy ukončí. A hlavně většina porodnic nedává žádné kontakty na někoho, kdo by matce mohl pomoci s kojením po propuštění z porodnice (přestože je to bod 10 pravidel BFH).
Milá Jiřko,
to by toho personálu muselo být asi 10x tolik,aby mohla jedna sestra sedět u jedné matky celý den a zabývat se jenom jejím kojením...
Na rozkousané bradavky se doporučují hydrogelové náplasti,které taková poranění velice rychle hojí.Která matka nechce kojit,pak prostě nebude.Dokonce si matky chodí pro dokrm místo toho,aby přikládaly,děti přibývají,není důvod je v porodnici držet a ony si pak doma vesele vaří Nutrilon(Ostatně je to jejich dítě a jejich věc).
Většina porodnic nedává kontakty pro pomoc s kojením,protože tato "pomoc" je taky většinou placená(jedno sezení cca 500,-Kč) a ne každý si to může dovolit.
Takže ta "pravda" je pokaždé někde uprostřed.