| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemorálnost insolvence se odvíjí od nemorálnosti způsobu vymáhání dluhů.

Koneckonců, doživotně zadlužený člověk je pro společnost bezcenný, protože to, co by odvedl do společné kasy, ať už na daních, nebo na odvodech, spolknou právě ti žraloci, na které doplácíme všichni.

Člověk v insolvenci se po pěti letech může zapojit dp normálního způsobu života, má tedy motivaci pět let normálně pracovat, odvádět a co zbude, jde na dluh. Poté se z něj opět stane normální občan s normální spotřebou a obvyklým přínosem do ekonomiky. Nikomu by nepomohlo, kdyby mu zůstal dluh celý - bude se potulovat z místa na místo, rozšiřovat zónu šedé ekonomiky a vzhledem k možnému počtu takto zadlužených lidí by už dopad na celou ekonomiku byl znatelný.

Jinak ve většině zemí už existuje a v ČR je zatím kdesi v návrhu i zodpovědnost věřitele za solventnost dlužníka. Neprověří li si dostatečně budoucího dlužníka, může mít taky smůlu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Před vložením příspěvku se musíte nejdříve přihlásit.
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.