| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Těžko radit takhle virtuálně, tvého syna neznám, takže můžu jen vložit, jak bych asi reagovala já:
- na hřišti: před příchodem na hřiště bych se s ním domluvila, jak dlouho tam budeme, pokud by při odchodu reagoval nevhodně, rovnou bych ho upozornila, že s ním na hřiště už příště nepůjdu
- v obchodě: zdravení také synovi připomínám (a to je starší), naštěstí k tomu nemá připomínky, ale pokud by je měl, tak bych mu klidně vysvětlila, že mu to budu připomínat tak dlouho, dokud se to nenaučí dělat sám od sebe - a pokud s tím má problém, tak bude sedět doma a do obchodu chodit nebude
- agresi mezi sourozenci se asi nevyhneš - já v takových situacích děti separuju... agresi směrem k sobě bych nesnesla, důrazně bych mu vysvětlila, že takhle se k sobě lidé nechovají a ať už jsou příbuzní nebo cizí, musí se spolu domlouvat a bude se to muset naučit i on
- po obědě: taktéž, uklízíme si po sobě všichni, budeš si uklízet i ty, v domácnosti žádného sluhu nemáme, takže si po sobě každý uklízí

Jinak se přiznám, že na takové ty řeči typu
"já vím, že by sis chtěl ještě hrát...
"rozumím tomu, taky by se mi nechtělo z hřiště domů...
- na to prostě moc nejsem.
Trochu se mi zdá, že jak píšeš, že se lekneš a nevíš jak reagovat - že on to prostě vycítí a pak si dovolí agresi. Myslím si, že musíš být prostě rozhodná a přesvědčená o tom, že takhle ne - a dát to najevo (třeba i zvýšeným hlasem). Fyzické násilí neuznávám, ale ani takové plané řečnění pořád dokola mi není vlastní.

Jinak ovšem přiznávám, že nevěřím na dokonalé děti - i moje děti občas plácnou něco, za co se zastydím. Neberu to tragicky, někdy zabere i humor, ironie - aby tomu človíčkovi došlo, jak hloupě se zachoval.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.