| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

víte, sleduji vývoj péče o děti postižené hybnou poruchou desítky let. Je to užasný pokrok, zejma v časnosti dětekce. Když prof. Lesný psal v padesátých letech min,. století o DMO, uváděl průměrný věk v době diagnosy 5 let a uváděl také, že většina dětí umírá do 14 let věku. V osmadesátých letech jsem pět let vedl stanici pro léčbu poruch hybnosti, prošlo jí za tu dobu 700 dětí dio čtyř let věku, některé vícekrát, celkem cca 1 700 hospitalisací. Zaváděli jsme Vojtovu metodu, rehab, sestry se školily u pí Klemové v Praze, které přešla přímo od dr Vojty (tehdejší NSR), do té doby byl jen handling, facilitace, stimuulace, rečlaxace a pasivní cvičení. Efekt Vojtovy reflexní terapie byl zjevný velmi brzy. V tu dobu byly hybné poruchy detekovány v 8 měsících věku a my jsem dobře viděli, jak by bylo třeba detekci časnější, aspoň ve 4 měsících. Dnes je ta detekce daleko časnější a tžěžkých hybných postižení výrazně ubylo i vzdor tomu, že je více dětí narozených jako nezralé. Přibylo poznatků o etiopatogenese a patofysiologii hybné poruchy a tak i možností časné detekce jejich markerů. Jsou to roky sbírání zkušeností a přibývání možností, roky docela tvrdé práce. Přijde mi docela úsměvné, že se tomu může postavit někdo vybavený toliko intuicí a vlastními představami. Ale nechť.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.