| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vývoj dítěte - 21 měsíců

Dobrý den, u obou dcer se mi osvědčilo, že jsem zkrátka na 18 měsících vzala plínku. Ze dne na den. Zpočátku se samozřejmě počůrávaly. Musí na to přijít. Pokud dítě nezaregistruje, že se počůralo,že je mokré, je asi ještě brzy. Obě to však zjistily a běžely za mnou,aby mi to oznámily. Přesto jsem se je snažila"vysazovat" - asi po 3/4 hodině.Pokud více pily, častěji. Pravdou je, že jsem se zpočátku snažila trochu omezit pitný režim (nyní pijí o sto šest), ale ne moc. Aby těch nehod nebylo tolik. Asi po dvou dnech mi oznamovaly čí, nebo čůat (čůrat) a už čůraly -ÚSPĚCH. A do dvou dnů křičely čůrat a honem jsme běžely na nočník. Samozřejmě jsme to někdy nestihly. A po 14 dnech samy hlásily čůrat a vše jsme stihly. Samozřejmě moooc chválily. Nejsme zastánce sladkých odměn, je to podle mého názoru zlozvyk, který se pak těžko odbourává. Navíc do dvou let jsem sladké nedávala. Po 14 dnech byla dcera suchá i přes polední spaní a plínku má tedy jen na noc. Samozřejmě v zimním období ji plínu ven dám, nestojí to za to. Nicméně, nikdy se do ní nepočůrala. Vždy před odchodem ven jí dám pro jistotu vyčůrat a venku stejně nevydržíme déle jak hodinu a pokud jsme v obchodě, zvládne to na záchodě. Záchod jsem zařadila asi po týdnu úspěšného čůrání. Takže na 18 a půl měsíci je na plínce jen v noci.Ale je to u každého dítěte jinak. Tohle je jen má zkušenost, ale staří a zkušení říkají, že se v mozku musí utvořit spoj a pokud se ještě neutvořil, je zbytečné spěchat. Pokud by se dcerám nedařilo, nešla bych přes moc. Pevné nervy a chce to aspoň 14 dní vydržet. Když to nepůjde, tak třeba znovu za měsíc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.