Tohle nemůže ředitel ustát, pokud by to ty propuštěné učitelky daly k soudu. Stačí den po skončení pracovního poměru oznámit osobně i písemně, že skončení považuji za neplatné a trvám na přidělení práce. Následně do 2 měsíců podat žalobu na neplatnost. Zároveň u státní školy si vynutit předání anonymizovaných pracovních smluv, nebo aspoň informace o nástupu těch dvou kolegyň na základě zákona o přístupu k informacím. (Jako důkaz, aby člověk nemusel předvolávat kolegy jako svědky.)
No a je velmi pravděpodobné, že soud nadbytečnost nepřizná, pro obcházení zákona. A pak bude muset ředitýlek doplatit mzdu za celou dobu až do soudního rozhodnutí... a navíc vzít učitelky zpět. (Samozřejmě, pokud mají sml. na dobu neurčitou.) A zřejmě skončí, protože to nezaplatí bez pomoci od zřizovatele...
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.