Přidat odpověď
Frosti,
1)Žádná příučka pro DŠ není. Vyšla akorát kniha Škola doma, která je ale dost na nic. Je tam akorát zkopírovaný RVP a osnovy jedné školy + pár velmi obecných rad. Na internetu o ničem "po kupě" taky nevím, musíš googlit.
2)Jak na to se říct nedá, protože každý dítě je jiný a na každý je potřeba jít jinak. To si budete muset vyzkoušet spolu se synkem jak vám to půjde. Tady se určitě můžeš poradit, ale spíš o konkrétních věcech. Např.: Syn dělá to a to, jak na něj? Nebo: Nejde mu tohle, jak to procvičit? Pak Ti sdělíme svoje zkušenosti a názory. Takhle obecně nějak moc nevím kudy do toho.
Chápu, že Ty teď taky nevíš kudy do toho, ale to chce prostě nějak začít a uvidíš.
3)Pojmy -shrnutě taky nevím kde to najít. Ale přes waldorfskou pedagogiku je tady odbornice diskutérka JODIE, přes montessori Jena, tak Ti určitě poraděj, kdyby Tě zajímalo něco konkrétnějšího. Obecný charakteristiky si určitě vygooglíš.
Stejně tak u těch metod čtení. A-S metoda je ta, kterou jsme se učili my- nejdřív slabiky a z nich pak skládat slova. Genetická učí pomocí hláskování, v podstatě tak, jak se většina dětí učí přirozeně, když se začnou učit v předškolním věku. Pak je ještě globální, ta se vyžívá spíš u různě postižených dětí, ale může se částečně využít i u zdravých dětí. Ta pracuje s celými slovy, jejihž podobu si dítě vštípí třeba v souvislosti s obrázkem. Splývavé čtení - tam zase čteš bez hláskování rovnou celé slovo, jen protáhle, pomalu, hlásky na sebe plynule navazují.
Já osobně jsem učila kombinací všech.
Předchozí