| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak předejít pokousání dítěte psem

Milá Lízo, k Vašemu příspěvku z 29. 1.: píšete, že máte psa a dítě a popisujete jejich postavení ve Vaší rodině. Z Vašeho líčení se mi zdá, že Váš pes je doma míň než rohožka, musí strpět od dítěte naprosto všechno.
Já mám také dítě a také psa, středního knírače. Dítěti je 3,5 roku. Když se syn narodil a přijeli jsme z porodnice, tak jsem ho rozbalila a ukázala psovi, nechala ho očuchat, aby se seznámil. Taky jsem psovi řekla, že jestli malému někdy ublíží, tak mu zakroutím krkem, jakkoliv ho mám ráda a jsem přesvědčená, že mi pes rozuměl. Syna od malička vedeme, že psovi nesmí ubližovat, tahat ho za fousy, chodit mu k misce s žrádlem. Protože dítě je samozřejmě postavením v rodinné smečce psovi nadřazeno, ale nebude ho schválně týrat, provokovat, ubližovat mu. Náš pes má skvělou povahu, je hravej, veselej a společenskej. Ale taky mu už je 11 let a má nárok na trochu klidu. On ví, že dítěti nesmí ublížit, ale když ho syn provokuje (a to dítě ví, že dělá něco, co nesmí), nebo mu schválně šlápne na nohu a pes se ožene (JEN OŽENE, aby varoval!), tak nedostane pes, ale dítě. Jinak spolu vycházejí výborně, je sranda pozorovat, když si spolu hrají, protože pes je na to dítě ohromně opatrný.
Tou ságou jsem chtěla v podstatě říct, že když už mám psa v rodině s dětmi, tak se prostě musí jeden druhému přizpůsobit a ne, že pes musí od dětí vydržet absolutně všechno. To si raděj pořiďte plyšáka, který ten teror aspoň nebude vnímat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.