| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, umíte mi někdo poradit, jak to asi bude s mou pomotanou výpovědí?
V prosinci mi bylo sděleno, že se bude rušit mé pracovní místo a proto bude mezi mnou a zaměstnavatelem zrušen pracovní poměr výpovědí z organizačních důvodů. Po týdnu mi přišla výpověď, kde bylo uvedeno, že mé pracovní místo končí k 28.2.2013, tzn. že je to přesně 2 měsíční výpovědní lhůta (ta začíná běžet od ledna 2013). Ve výpovědi mi bylo přiznáno odstupné ve výši tří platů. Podle kolektivní smlouvy mám ale nárok na čtyři odstupné platy (více než deset let u společnosti), tak jsem po dohodě s personálním oddělením při podpisu dopsala dovětek, že požaduji přezkoumání výše odstupného. Nyní v lednu mi bylo sděleno, že má žádost je oprávněná, protože mám skutečně nárok na čtyři odstupné platy. Má výpověď je prý neplatná a dostanu novou.
Teď ale nevím, jak postupovat. Lze dostat výpověď zpětně k prosincovému datu z důvodu první chybné výpovědi (v prosinci podepsané) - a výpovědní lhůta mi tak zůstane do konce února, kdy také končí má pracovní pozice (je tak specifická, že ji nelze nahradit jinou pozicí)? Nebo bude výpověď s novým lednovým datem, tzn. že výpovědní lhůta se prodlouží až do března (ovšem má pracovní pozice končí v únoru, tak nevím, jak to lze následně řešit)?
Ještě mám otázku, jak se v tomto případě vypočítává odstupné – ze základu nebo průměrného výdělku (výplatu mi z větší části tvořily přesčasy a diety), případně ze kterých měsíců?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.