| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Markéto, co je předlouhá RP?? Já jsem byla doma 9 let a absolutně mi to neubralo na atraktivitě-mně přijde, že povídačky o tom, že dlouhodobá RP někoho vyřadila z pracovního procesu jen kryjí to, že maminka ztratila pojetí o vývoji techniky a ztratila sebevědomí, zkrátka se neumí prodat... Já jsem děti přímo v CV uvedeny neměla, ale psala jsem tam, že od roku 2003-2012 jsem byla na MD a RP s tím, že jsem vypomáhala manželovi a kamarádovi s administrativou a v motivačním dopise jsem psala něco v tom smyslu, že jsem si vychutnala "dětství" svých dětí a teď se velice moc těším do práce :-) Vůbec jsem se nebránila mluvit o tom, jak máme vyřešeno hlídání, ale zároveň jsem ani neříkala, že budu vždycky a pořád k dispozici. Jsou zkrátka mimořádné okolnosti/ události, které mohou při dětech nastat...
Ataky proč to má zaměstnavatel vědět?-
Podle mě to má logiku a osobně nechápu onen zákon o diskriminaci, kdy se zaměstnavatel nemá právo na děti ptát. Nechápu to. ~d~ Pokud totiž zaměstnavatel hledá mladičkou holku, která bude prací trávit klidně i 20 hodin denně v plném nasazení, tak těžko ho pak uspokojí mladá, ale dětná mamina, která nebude chtít být v práci tolik hodin a tolik času firmě obětovat, protože by i ráda doma viděla své děti. Nehledě na to, že když by žena v mém věku 35-40 let neuvedla v CV, jak to má s dětmi, tak může být pro zaměstnavatele potencionálně riziková v tom, že pokud děti nemá, tak je mít brzy bude... Nehledě na to, že teda já nejsem ochotná děti odšoupnout na vedlejší kolej jen proto, že jdu do práce. Občas jsem potřebovala pustit o hodinu dřív, abych stihla dětí vystoupení ve školce nebo v ZUŠ, zřídka kdy, ale stane se mimořádka, že jsem byla ráda, že mohly holky pobýt u mě v kanceláři a počkat než skončím...
Mám novou práci a jsem strašně moc ráda, že vědí, že mám děti! Už jen proto, že skutečně berou ohledy na mé možnosti. Napíší, že celodenní schůze "na druhé straně ČR" je povinná, ale když napíšu mému přímému nadřízenému, který si mě vybral, že v jednom navrhovaném termínu budu mít účast hodně komplikovanou, protože zrovna v tom termínu je muž na konferenci, tak mi napsal, že o.k. kdyby to opravdu nešlo, tak tam zajede místo mě... Prostě mám-li děti, tak mimořádné situace nastat mohou a proto jsem ráda, že můj příp. zaměstnavatel zohlední i fakt, že jsem matka dvou už větších dětí, ale stále dětí, které mě občas mohou potřebovat.
Takže osobně jsem děti vždy uváděla a budu je uvádět i nadále a nemyslím si, že existuje nějaký důvod, proč děti zatajovat ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.