| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

- "Drtivá většina novorozeneckých žloutenek je zcela fyziologická, ale lékaři zbytečně plaší. "

no, nevím, co znamená slovo drtivá, nicméně lékaři ani tak moc neplaší. Bez ohledu na to, zda jde o tzzv. novorozeneckou žloutenku nebo o jinou její příčinou,
hladina nilirubinu je podstatná v ohledu na risiko prostoupení do mozku a nevratné uložení do jeho struktur, zejména do vasálních ganglií. Letitý vývoj pozorování dal dobře vypracovaná guidelines pro způsob úpéče o novorozence s hyperbilirubinamií a díky tomu zcela vymizely neurologické trvalé následky jádrového ikteru. Byl vych velmi opatrný s tvrzením, že někdo plaší.


- " Jak jinak si vysvětlit, že téměř všechny kojené děti tím "trpí"?"

tak jedna všechny kojené děti ji nemají, jednak patogysiologie bilirubinaemie je
dobře známá a vysvětlitelná


- " Má to ochranné účinky, bilirubin na sebe váže škodlivé volné radikály."

no, i tu byl bych vvelmiopatrný s presentací takového náhledu. Pokud máte představu o biochemických pathways bilirubinu, pak Vám musí býát zřejmé, že tak jak píšete to není a ani být nemůže

- " Prostě je opravdu nesmysl, že by Matka Příroda chtěla ubližovat všem kojeným dětem tím, že mají vysoké hodnoty bilirubinu."

Budete se docelamožná i divit, ale mazka příroda vyvýdí docela drsné kousky.

- " to jen lékaři dělají ze všeho hned patologii."

no, lékařijistě ne. A pokud byste nyla dříve narozená a viděla děti s jádrovým icterem, asi byste nenapsala nic takového, co právě píšete.


- " při vysokých hodnotách potřeba vyloučit jiné příčiny, které mohou žloutenku způsobit, ale jinak není potřeba s novorozeneckou žloutenkou dělat NIC."

No, opět možná komunikační porucha skrze nepřesn vyjádření - novorozenecká žloutenka, tedy ta "normální, fysiologická" (vznilá z výraznějšího rozpatu červených krvinek s fwtálním haemohlobinem) je jedna věc, žloutenka novorozenců
je ale daleško širší spektrum s mohočetnými příčinami.

- "Naopak - častěji kojit." to jistě, vyjma právě té jedné poměrně vzácné žloutenky dané inhibitory v mateřském mléce, při níž je vhodné ktrátké přerušení kojení.

- "Příroda dobře ví, co dělá."

nevím, jestli to ví, dělá si po svém a nějak se s tím nesvěřuje, nicméně tu a tam to její konání není pro toho novorozence zrovně přínosem. Docela bych apeloval na opatrnost v tak obecných soudech, jako je ten, že se žloutenkou není třeba nic dělat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.