| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vysněná holčička v pětatřiceti!

Ivo,

někomu přát něco takového je dost zlé, nemyslíš?

Je to zajímavé téma - rodiče a děti. Já jsem kdysi řešila problém péče o starého pána - byl to bratr mého dědečka, kterého jsem nepoznala, a v podstatě mi ho víc než nahradil. Opravdu hodně pro mě udělal. V té době, o které mluvím, mu bylo přes devadesát a byl na tom tak, že byl schopen si sám dojít na záchod, ale už ne se najíst. Mohl být doma sám tak dvě až tři hodiny. Vzala si ho k sobě jeho dcera a já se jí snažila pomáhat podle svých možností. V té době jsem měla práci do pěti, takže dvakrát týdně jsem hned po práci chodila k dědovi asi do osmi a pak domů k manželovi. Někdy taky o víkendech. Trvalo to rok, z toho část strávil děda u dcery, část po různých ústavech, kam jsem se za ním snažila chodit, co to šlo.

Proč to píšu? Protože dodneška nevím, jak by to vlastně "mělo být správně". Nikdy jsem neviděla, jak má takové starání vypadat, protože jsem vlastní prarodiče nezažila a rodiče mi umřeli dost brzy. Udělala jsem málo? dost? Dodneška nevím. Vím jen, že jsem se cítila, že je to tak akorát, co zvládnu. Dokonce by se dalo říct, že i s miminkem jsme kvůli tomu rok počkali, protože s dítětem bych si to vůbec nedovedla představit a chtěla jsem, aby děda do poslední chvíle cítil, že je s ním někdo blízký, i když jen občas. Měla jsem se vzdát práce? Je to možná hnusné, ale to bych nedokázala.

Tak a teď mě suďte.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.