"se inkompatibilta v AB0 mezi laiky přeceňuje. Důležité je dobře nastartovat kojení, tím se bilirubin vylučovaný do střeva dostane se stolicí ven a žloutenka se drží na rozumné úrovni. Pokud dítě málo pije, tak málo kaká a bilirubin ves třevě má čas se znovu vstřebat do krevního oběhu. "
jistěže A a B nejsou tak silné antigeny jako D (Rh). Ale ta Vámi popsaná představa o vlivu kojení na enterohepatální oběh bilirubinu a na hyperbilirubinaemii je poněkud nepřiměřeně mechanistická a problém bilirubinaemie z inkompatibility v systému ABO (tedy hemolytické, nikoli "fysiologické" žloutenky) není ani tak ve vylučování bilirubinu střevem a ledvinami, jako v samotné haemolyse, z níž pramení vyšší nabídka bilirubinu jaterní buňce a její neshcopnost (skrze nedostatečnou enzymatickou indukci glukuronidasy) konjugovat ho s kyselinou glukuronovou.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.