| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vysněná holčička v pětatřiceti!

hmm... zajímavá debata... nemyslím, že děti mají POVINNOST se o rodiče postarat, a ani já jsem si nepořizovala děti proto, aby se o mě někdo staral - navíc v některých případech to skutečně nejde. Pokud se jedná o stařečka či stařenku, kteří jsou veselé mysli a akorát nezvládají péči o domácnost a holt se jim musí pomoc do vany, tak to jde. ALe inkontinentní člověk nebo člověk s nějakými psychickými obtížemi potřebuje 24 hodin denně dozor - a to prostě nejde - ty děti musí taky chodit do práce a živit svoje rodiny. Možná to šlo dřív, když staří bydleli "na vejminku" že za nima někdo zaskočil každou půlhodinku zkontrolovat plíny, ale opravdu nevím, jak toto řešit v běžném životě. Minimálně by byla potřeba pečovatelka na tu dobu, kdy jsou všichni v práci.

A když už tu Iveta (tuším) načala ty eskymáky a křováky... existuje japonská povídka o smrti. Japonci žili velmi skromě - aby uživili takový počet obyvatel, tak se opravdu všechno spotřebovávalo (lidská moč a výkaly na hnojení polí), nejedli maso (hospodářská zvířata spotřebují mnohem více potravy než potom sama poskytnou), jedli syrové ryby (ušetří se dřevo na vaření) a tak. A podobným zákonem bylo, že se všichni dožívali šedesáti let. Pokud někdo nezemřel do šedesáti odnesli ho do lesa a tam nechali. Jeho rýže byla zapotřebí pro vnoučata a pravnoučata.
A tak jednou takhle nese vnouček babičku do lesa a najednou si všimne, že ona po cestě ulamuje stromům větve a značí cestu. Říká jí "ale babičko, to nesmíš, víš proč tě nesu do lesa, ty se nemůžeš vrátit". A ona mu na to odpověděla "ale já tu cestu značím pro tebe, ty se musíš vrátit bezpečně domů."

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.