| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Při čtení o unesených turistkách v Pákistánu jsem otevřela diskuse na hlavních českých internetových médiích. Zavalila mě šokující vlna škodolibosti, rasismu a šovinismu. Většina diskutujících jsou muži, ale sporadičtější hlasy ženských diskutujících si v tónu rozhodně nezadají. Zaráží mě asi nejvíc rozpor mezi tragédií té události a lehkým tónem, jakým většina reaguje (pod vlastními jmény!), jako kdyby to byl pouze námět nějakého trošku ostřejšího vtipu.
Vybírám:
Nechápu, co člověka nutí cestovat někam do horoucích pekel, kde mu hrozí kdovíco. Já jsem nejspokolenejší u nás doma. Pěkně v létě u rybníka ve vedlejší vesnici, k tomu vychlazená dvanáctka, kterou jsem si koupil v Lídlu ve slevě. A nebo si pustím televizi, kde mi ty "krásy" ukážou v barvě a HD. A nemusím se nikam štrapácet! (Marek Slabihoudek)
Nic se jim nestane ,vezmou si je za manželky a budou rodit muslimčatá. (Miloš Kovač)
Nyní mohou meditovat a zpytovat své svědomí více než dost! (Lucian Papazian)
Myslím,že teď budou mít dámy na meditace času dost. Jinak nechápu, proč stupidní nápad dvou naivních slepic plní titulky novin. (Jaroslav Olšanský)
Samozřejmě jim přeji aby se v pořádku vrátily domů.Ale zároveň se ptám,proč tam lezly?Pokud chtěly zažít dobrodružství,stačilo zajet na sever Čech,vyjít si v noci nebo pozdě večer do nejmenovaných měst a věřím tomu,že jejich touha po dobrodružství by byla na celý život splněna! (Jaroslav Čepeš)
I když jsem pro rovnoprávnost žen, tak si myslím, že tam bych nejela ani s kordonem policie. Vůbec tam neměly co dělat. Asi to byly rádoby milovnice Indie apod. Ale slabý výraz pro ně je naivní tvorové, po pravdě hloupé husy. Jestli tam jely pomáhat, tak asi na vlastní pěst a to se jim tedy vymstilo. Jestli se tam jely jen podívat, tím hůře. Prostě si o to řekly a teď musí nést následky. Jen doufám, že to přežijí. Ovšem to výkupné by nějak stát platit neměl, že? To bychom zaplatili vlastně za blbost někoho jiného. Měly by nám to potom splácet. A to myslím vážně. (Katka Mackerlová)

Myslíte, že už jsme se z virtuální reality a z možnosti sledovat tragédie v přímém přenosu definitivně zbláznili? Zatvrdili se? Zcyničtěli? Nebo co se to těm diskutujícím lidem stalo?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.