| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ani nevíš, jak ti rozumím a chápu tě.

Tuto otázku si klademe u nás v práci po každém výběrovém řízení. Je úplně jedno,jestli se napíše do inzerátu všechno podrobně co požadujeme. Lidi inzeráty nečtou, jen prostě odešlou životopis a ani nevím komu to poslali.
Jsem jen zaměstnanec, ale mám na starosti tuto agendu v práci a všechno kolem toho. Už rok HLEDÁME ČLOVĚKA,KTERÝ CHCE PRACOVAT !

Příklad: vydáme inzerát, přijde cca 500 odpovědí - už se mi chce z toho někdy zvracet, protože jsou to odpovědi bez názvu v předmětu, bez textu jen s přiloženým životopisem, už jen některé e-mailové adresy hodně hovoří o inteligenci dotyčného/je rozdíl co používám pro ofic.poštu a co pro známé:-) /.
Z 500 žádostí se vybere 100. Ta se obvolává - 20 z nich nezvedne telefon a napíše SMS "co je?, kdo jsi?, ???". Z 80 lidí přijde na pohovor 50, ten zbytek slíbí,ale už nemá ani tu slušnost se omluvit. Z 50 lidí se 30 diví,že pracovní doba je od 9.00 - 18.00 hod. - v inzerátu to bylo tučně. Z těch 20 se vybere 6 lidí, 14 jich umí tak akorát odkvákat naučené fráze z internetu a ani neví do jaké firmy přišli. Z 6 lidí 4 utečou po jednom zkušebním dni, když zjistí, že se u nás MUSÍ pracovat celou prac.dobu. A nakonec ty dvě co zůstanou - jedna se hodí marod ve zkušební době a už je čtvrtý měsíc na nemocenské. Druhá se hodí marod 5 dní po konci zkušební doby, že je hrozně nemocná, po 5 dnech má už od lékaře vycházky a na otázku,kdy přijde do práce, se jen ušklíbne.
Můj odhad: obě už jsou těhotné. Jednoduché - na pracáku neměli ani korunu, tak budou alespoň něco. Takže v nejbližší době, jak to půjde, poletí obě tryskem !!!
Tohle je teď takový IN mladých holek,kterým se nechce pracovat.

Samozřejmě, že si v práci klademe otázku,proč nikdo nechce pracovat - došli jsme k závěru:
1/ Nebrat lidi ve věku do cca 25 let - kolega má na to prima větu: dnešní mladé holky zajímá akorát, jak uhnat pracháče a pak se válet doma.
2/ Většina lidí do věku cca 30 let má doma "mama servis" , tak co by se snažili.
3/ Při pohovoru slibují hory doly, že všechno umí a pak se zjistí, že je to blbé - někdy nechápu, jak přišli k ÚSO vzdělání - neumí napsat větu bez chyb, na PC umí tak akorát chatovat na skypu atd.
4/ Zjistili jsme, že nejsme jediní co nemůžeme najít lidi odpovědné, poctivé, ty co chtějí opravdu pracovat, chtějí táhnout za jeden provaz. Kteří chtějí výplatu za práci, ne za válení se u PC a psaní SMSek.
5/ Když zaměstnavatel chce po zaměstnanci, aby pracoval, že ho platí za práci, která nás všechny živí, protože bez zakázek nejsou ani peníze, tak se ještě urazí,jdou si holčičky stěžovat tetičce na úřad práce a všude vykládají ja jsou zaměstnavatelé "vydírající šlechta".

Omlouvám se za případné chyby v textu, nechce se mi to kontrolovat. Jedu práce~;)
Budu číst cca 200 dalších odpovědí na volné místo : v době svýho volna. A o tom to je - mám svou práci ráda.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.