| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Slupko, já myslím, že jednorázovou absenci by zaměstnavatel řešit nemusel, pokud je toho víc, tak by od toho zaměstnance byla slušnost to zaměstnavateli říct přesně jak říkáš (mám teď nějaké zdravotní trable a budu asi v nejbližší době muset na různá vyšetření), případně se pozajímat, jak to bude s prací v jeho nepřítomnosti (třeba nabídnout, že zůstanu déle, nebo si něco vezmu dodělat domů, případně říct "je mi moc líto, rád bych to nabídl, ale teď mi bývá tak blbě, že bych to prostě nedal/a".

Myslím, že slušný zaměstnavatel a slušní kolegové, pokud budou vědět, že kolega řeší něco vážnějšího, tak budou klidně ochotni dočasně "máknout" trochu navíc - protože kdo si může být jistý, že ho nic takového nikdy nepotká?

Ovšem to chce - a tady máš pravdu - aby ten zaměstnanec otevřel pusu a něco kváknul, ne že se bez dalšího zdejchne (a ostatní si zákonitě budou myslet, že se fláká).

Ale i když to neudělá, tak si myslím, že by zaměstnavatel měl časté absence řešit především s tím zaměstnancem, volat jeho lékaři mi přijde dost pod úroveň, nehledě na to, že když je ten doktor co k čemu, tak stejně tu informaci nedá.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.