Přidat odpověď
Ano, a samotné FDA připouští, že nežádoucích reakcí na vakcinaci je hlášeno asi jen 10% - tedy v USA. Přesto jsou hlášena i úmrtí. U nás je ale spousta lékařů přesvědčená, že je lépe o nežádoucích reakcích pomlčet či je bagatelizovat, protože to je jaksi v zájmu celku.
Mnoho lékařů má respekt k očkování a neočkuje dítě nemocné či nemocí ohrožené či jinak rizikové, bohužel mnohem víc je těch, kteří nepovažují rýmu nebo třeba ohrožení planými neštovicemi za překážku očkování.
Vím, že rýma unebývá považována za kontraindikaci, kdyby se ale poctivě reakce hlásily, zřejmě by to už v SPC nebylo uváděno.
My jsme měli smůlu na lékaře, které náš názor moc nezajímal, dítě s rýmou pak po očkování proti obrně dostalo silný zánět stř. ucha, který recidivoval asi 2 měsíce. Encefalitický pláč, změna v chování a následné zpomalení psychomotorického vývoje po očkování Trivivacem mou původní lékařku nevyvedl z míry (dále řešeno na neurologii). O atopickém exému stále trvdila, že jsou potničky....nejen že je práce s hlášením nežádoucích účinků, ona je práce vůbec i nějakou diagnózu připustit. Jednou je doktor příliš nezkušený (náš případ), podruhé je třeba přetížený (všichni jsme jen lidé), ale nejvíce z nich nechce nést nějakou zodpovědnost - tudíž očkují, jak jim zákon nařizuje a jsou nervní, když někdo z tabulek vypadává (má odklad, rozložení očkování, případně ho zcela odmítá pro předchozí špatnou zkušenost apod).
Předchozí