Přidat odpověď
Dobrý večer, prosím, poraďte. Máme dva roky po rozvodu, stále jsme nedořešili majetek, dohoda nemožná. Podala jsem nakonec návrh na vypořádání SJM. Pokud nedojde k dohodě, budou se složitě řešit především vnosy do jeho nemovitosti. Rekonstruovala se ruina do podoby nemovitosti s vysokou hodnotou. Dle exmanžela mi nepatří vůbec nic, naopak já mám jemu platit, že mi na mateřské umožnil dálkově vystudovat vysokou... no to je nadlouho.
Teď u soudu předložil návrh, jak si představuje vypořádání movitých věcí. Sepsal tabulku věcí, o které se dle jeho názoru jedná. V tabulce je předmět, pořizovací cena, životnost, rok pořízení, zůstatková cena, kdo si věc ponechal a tudíž v čí prospěch jde určitá částka.
Např. notebook p.c. 6500,-, životnost 15 let, rok pořízení 2006 (a to vlastně ani nebyl nový, ale odkoupený od zaměstnavatele), zůstatková cena 4766,67Kč, ve prospěch exmanžela 2383,33, já jsem si ponechala. Když pominu, že tam započítal i hodinky za čtyři tisíce, což byl dárek k mým kulatým narozeninám a synovu stavebnici Geomag, tak když už takto počítáme, opomněl uvést do movitých věcí prakticky celé zařízení nemovitosti, kterou jsme rekonstruovali po celou dobu manželství, od nové kuchyňské linky na míru za statisíce se všemožnými spotřebiči přes centrální vysavač až po roletky, záclony, závěsy na míru... Dům je jeho a tedy vše uvnitř taky.
Chci poradit však s jinou věcí - je v pořádku takto počítat vypořádání věcí movitých? Jak se určuje životnost a zůstatková cena? Zajímalo by mě, podle čeho to počítal. Takto to totiž vychází, že já mu mám za těch pár starých věcí dát asi 38.000 a on mě.. 400,-
děkuji
Předchozí